abakart

Home SwS 2014


Skandynawia w Sopocie 2014

There are no translations available.

Skandynawia w Sopocie 2014W nadchodzący weekend wszyscy zainteresowani atrakcjami turystycznymi Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii i Islandii powinni odwiedzić sopocki deptak. Będzie można posłuchać prelekcji o najpiękniejszych miejscach Skandynawii, skorzystać ze specjalnej oferty wyjazdów turystycznych, rejsów i wynajmu domków wakacyjnych, wziąć udział w licznych konkursach, a nawet wygrać rejs po Skandynawii.

W majowy weekend 23-25 maja w Sopocie zagości Skandynawia. Tradycyjnie na Placu Przyjaciół Sopotu pojawią się drewniane domki z flagami krajów skandynawskich i biała sylwetka wielkiego promu Stena Line.

Goście festynu będą mogli wysłuchać prelekcji o podróżach do Skandynawii. Luiza Lendzion z FjordLine Polska opowie o wyprawach promem do Norwegii (sobota godz. 15.00), a Magdalena Kempa, pilot SeaTours,  przedstawi uroki czterech pór roku w tym kraju (sobota i niedziela godz. 16.00). Natomiast Karol Rosada z SeaTours zaprezentuje Mini Rejsy po Skandynawii (sobota i niedziela godz. 17.00). Po jego prelekcjach przygotowano niespodziankę dla słuchaczy: możliwość wygrania Mini Rejsu.

Tradycyjnie wiele atrakcji czeka też na pokładzie promu Stena Line. Będą liczne konkursy z nagrodami i atrakcje dla najmłodszych: malowanie twarzy, maszyna do produkcji baniek mydlanych i słodkie upominki. Na wszystkich czeka oferta specjalna: rejsy do Szwecji za połowę ceny (od 79 zł).

Specjalne oferty przygotowali też inni uczestnicy festynu: SeaTours, Fjord Line, DFDS Seaways, Tallink Silja Line i Scandlines – zniżki na bilety promowe po Morzu Bałtyckim oraz na wycieczki tour-operatora – SeaTours.

Na gości festynu czekać będą propozycje wyjazdów do skandynawskich i nadbałtyckich stolic, do norweskich fiordów, na bajkowe wyspy Lofoty i na najbardziej wysunięty na północ skrawek Europy – Nordkapp. Po raz pierwszy pojawią się też oferty wycieczek na Islandię.

Barwny drewniany domek to jeden z symboli Skandynawii. Któż nie marzył, by zamieszkać w nim choć na parę dni. Dzięki firmie Novasol, którą udało się zaprosić do Sopotu, będzie to możliwe. Na odwiedzających czekać będą oferty wynajmu domów wakacyjnych w całej Skandynawii.

Nie zabraknie też wyjątkowego przysmaku: dżemu z borówki skandynawskiej. Degustacja tego specjału to wyczekiwana przez wielu tradycyjna atrakcja sopockiego festynu.

Organizatorzy zapraszają na Plac Przyjaciół Sopotu od piątku do niedzieli (23-25 maja) w godz. 12.00 – 20.00.

PROGRAM PRELEKCJI

Sobota 24 maja
godz. 15.00 Promem do Norwegii (Luiza Lendzion / Fjord Line Polska)
godz. 16.00 Cztery pory roku w Norwegii (Magdalena Krempa, pilot SeaTours)
godz. 17.00 Mini Rejsy po Skandynawii (Karol Rosada, SeaTours / MiniRejsy.pl)
po prelekcji możliwość wygrania Mini Rejsu

Niedziela 25 maja
godz. 16.00 Cztery pory roku w Norwegii (Magdalena Krempa, pilot SeaTours)
godz. 17.00 Mini Rejsy po Skandynawii (Karol Rosada, SeaTours / MiniRejsy.pl)
po prelekcji możliwość wygrania Mini Rejsu

stopka

 
Banner

Newsletter