abakart

Home Aktualności

Aktualności

Abakart dla VisitDenmark

VisitDenmarkW maju i czerwcu 2012 na zlecenie duńskiej narodowej organizacji turystycznej VisitDenmark przeprowadziliśmy dwie kampanie ulotkowe promujące w Polsce wyjazdy turystyczne do Danii i na Bornholm. Dwa różne projekty folderów w odstępie 3 tygodni zostały dostarczone do skrzynek pocztowych mieszkańców największych polskich miast. Zakres zadania obejmował produkcję i kolportaż folderów.

 

Nowy numer „Odkryj Europę”

okladka510Kolejne wydanie magazynu turystycznego "Odkryj Europę - Kraje Nordyckie" trafił w sobotę 28 maja razem z "Gazetą Wyborczą" do rąk czytelników w Warszawie i Trójmieście.

W numerze można znaleźć kilka tekstów prezentujących atrakcje turystyczne Bornholmu adresowane dla miłośników turystyki aktywnej, zwiedzania, dobrej kuchni i sztuki oraz rodzinnego wypoczynku. Obszernie opisano też uroki Norwegii, która kusi niezwykłą urodą Krainy Fiordów i Dalekiej Północy. Dla osób obawiających się norweskich cen przygotowano praktyczny poradnik, dzięki któremu wyprawa na północ może okazać się tańsza niż pobyt nad Bałtykiem... Z kolei Szwecja zaprasza do rowerowej wyprawy przez Bałtyk. Szkierowe wybrzeże Karlskrony to raj dla miłośników dwóch kółek.

Internetowa wersja magazynu będzie dostępna od poniedziałku w sekcji Turystyka portalu gazeta.pl. Oprócz najnowszych tekstów znaleźć tam można będzie artykuły poświęcone atrakcjom północnej Europy pochodzące z wcześniejszych wydań dodatku.

Magazyn przygotowano we współpracy z narodowymi organizacjami turystycznymi Danii (VisitDenmark) i Norwegii (Innovation Norway) oraz liniami promowymi Stena Line i biurem podróży Sea Tours.

 

Listopadowa ofensywa VisitGdansk

Promocja Pomorza w Wielkiej Brytanii

Jesień to dobry czas na krótkie, weekendowe wyjazdy, a także na planowanie letnich wakacji. Na początku listopada mieszkańcy wybranych miast Wielkiej Brytanii znaleźli w swoich gazetach magazyn VisitGdansk, a w nim zachętę do odwiedzenia polskiego Pomorza.

Bogato ilustrowany, ośmiostronicowy, wydany na eleganckim papierze magazyn prezentuje najważniejsze atrakcje turystyczne Gdańska, Sopotu i Gdyni, a także innych miejscowości Pomorza. Czytelnicy poznają Gdańsk jako piękne, dumne miasto, pełne miejsc, które weszły do historii współczesnej Europy, a jednocześnie raj dla wielbicieli turystyki aktywnej: żeglarzy, kajakarzy, rowerzystów,  windsurfingowców czy miłośników pieszych wędrówek.

Z kolei Sopot prezentuje się jako tętniący życiem kurort, w którym nie zabraknie okazji do dobrej zabawy, a także, dzięki ukończonym niedawno inwestycjom (hala sportowo-widowiskowa Ergo Arena i Państwowa Galeria Sztuki w nowym Domu Zdrojowym), do kontaktu z kulturą i sportem na najwyższym poziomie. Dwa teksty poświęcone Gdyni ukazują to miasto jako najbardziej słoneczne miasto w Polsce (1671 słonecznych dni w roku), stolicę polskiego żeglarstwa i miejsce spektakularnych wydarzeń kulturalnych, takich jak Open’er Festival czy Ladies’ Jazz Festival. Całą stronę zajmują teksty przedstawiające atrakcje Pomorza adresowane do miłośników kultury, aktywnej turystyki, SPA i turystyki miejskiej (city breaks).

90-tysięczny nakład VisitGdansk trafił jako dodatek do gazet i magazynów lotniskowych w miastach Wielkiej Brytanii mających dogodne połączenia lotnicze z Gdańskiem: Glasgow („The Herald”, magazyn lotniskowy „Connected” ), Leeds („Leeds Weekly News”, „Wharfe Valley Times”) i Edynburg (magazyn lotniskowy „Capital”). Ponadto magazyn VisitGdansk znalazł się w dystrybucji bezpośredniej na lotnisku Glasgow Prestwick, a także był dostępny na polskim stoisku podczas najważniejszych targów turystycznych w Europie – World Travel Market w Londynie. Oczywiście turyści znajdą go też na Pomorzu w punktach informacji turystycznej i hotelach.

To już 16. wydanie magazynu VisitGdansk, który ukazuje się od 2005 roku, promując za granicą przyjazdy turystyczne na Pomorze. Łączny nakład gazety osiągnął 900 tys. egzemplarzy. Dodatki przygotowane w 6 językach trafiły do takich gazet jak „The Sunday Times” w Londynie, „Svenska Dagbladet” i „Sydsvenska Dagbladet” w Szwecji, „Lübecker Nachrichten” w Niemczech, „Dagbladet” w Norwegii, „Politiken” w Danii i „Turun Sanomat” w Finlandii.

Wydawcą VisitGdansk Magazine jest Abakart Publishing z Sopotu. Magazyn powstaje we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną oraz władzami Gdańska,  Sopotu i Gdyni. W ramach projektu funkcjonuje także strona internetowa www.VisitGdansk.eu.

Zobacz VisitGdansk Magazine 16

 


Strona 1 z 4

Reklama

Newsletter