abakart

Home Glasgow 2008


Holiday & Travel Show, Glasgow 2008

Termin: 18-20.01.2008 r.

Miejsce: Scottish Exhibition + Conference Centre (SECC), Glasgow

Odwiedzających: 45.000

Pow. stoiska: 20 m. kw.

Lokalizacja: stoisko Glasgow Prestwick Airport

Inni wystawcy na stoisku: norweski region Telemark, włoskie Bergamo, Stewart Travel

Organizator: VisitGdansk

Partnerzy: Gdańsk, Sopot, PROT, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, hotel Dom Muzyka

Obsługa: 1 osoba z VisitGdansk, 1 z Domu Muzyka

To już drugi rok obecności Pomorza na ważnych targach organizowanych w prestiżowym, narodowym kompleksie ekspozycyjnym SECC. Specyfiką targów w Glasgow jest nastawienie na rynek konsumencki.

W porównaniu z rokiem ubiegłym wśród gości targów wyraźnie wzrosła znajomość marek Gdańska, Sopotu i Pomorza oraz znajomość oferty turystycznej. Wpływ na to miała niewątpliwie jesienna prasowa kampania reklamowa Gdańska oraz liczne działania promocyjne prowadzone przez VisitGdansk. Goście stoiska często sprawiali wrażenie już zdecydowanych na wizytę w Gdańsku, a ich obecność miała na celu zdobycie większej ilości praktycznych informacji.

Odwiedzający otrzymywali materiały prezentujące atrakcje turystyczne i bazę noclegową Gdańska, Sopotu i całego Pomorza oraz możliwości spędzania wolnego czasu. Każdy chętny otrzymał także magazyn promocyjny VisitGdansk w języku angielskim, którego okładkę zdobiło zdjęcie grupki Szkotów w kiltach pod gdańską Złotą Bramą. Łącznie rozdano ponad 1000 pakietów materiałów informacyjnych.

Przedstawiciele biur turystycznych i dziennikarze pytali o możliwość korzystania z gotowych tekstów i fotografii Pomorza. Częściowo ich potrzeby zaspokoić może portal visitGdansk.eu, ale niewątpliwie istnieje potrzeba zbudowania odrębnego podserwisu specjalnie dla prasy i zorganizowania systemu wyszukiwania i udostępniania fotografii przeznaczonych do publikacji.

Dzięki współpracy z Glasgow Prestwick Airport grupa aktorek w strojach stewardess bardzo aktywnie i z dużym wdziękiem ściągała gości do pomorskiego stoiska.

Na sąsiednim stoisku Steward Travel istniała możliwość natychmiastowego zakupu wycieczki do Gdańska.

Targi w Glasgow pokazały, że kilkuletnie, konsekwentnie ponawiane działania promocyjne przynoszą wymierne efekty.


 

Reklama

Newsletter