abakart

Home Helsinki 2009


MATKA Travel Show, Helsinki 2008

Termin: 15-18.01.2009 r.

Miejsce: Helsinki Fair Centre

Odwiedzających: ponad 85.000, w tym 17.000 przedstawicieli branży turystycznej

Ilość wystawców:  1181

Powierzchnia targów: 15.000 m kw.

Powierzchnia narodowego stoiska polskiego: 90 m kw.

Pow. stoiska pomorskiego: 8 m. kw.

Lokalizacja stoiska pomorskiego: polskie stoisko narodowe POT

Inni wystawcy na stoisku narodowym: m. in. Zachodniopomorskie, Podlaskie, Wrocław, Kraków, Małopolskie, Lubelskie, LOT, Holiday Travel

Organizator: Agencja Reklamowa Abakart / Projekt VisitGdansk

Partnerzy: UM Gdańsk, UM Sopot, PROT,

Obsługa: 2 osoby z Abakart / VisitGdansk

Stoisko Pomorza znalazło się na polskim stoisku narodowym. Przez cztery dni targów aktywnie zachęcano przedstawicieli firm turystycznych i gości indywidualnych do odwiedzenia regionu gdańskiego, rozdając ok. 15 tys. egzemplarzy materiałów promocyjnych. Szczególnym powodzeniem cieszyło się specjalnie przygotowane w języku fińskim wydanie magazynu VisitGdansk.

Rozmiłowani w podróżach Finowie tłumnie odwiedzili targi MATKA (fin. podróże). Na pomorskim stoisku pytali o możliwości dotarcia do Gdańska. Wielu z nich wiedziało już o bezpośrednim połączeniu lotniczym z Turku obsługiwanym przez WizzAir. Część miała zarezerwowany lot do Gdańska i prosiła o pomoc w zaplanowaniu pobytu.

Fińscy goście stoiska z sentymentem wspominali bezpośrednie połączenie promowe Helsinek z Gdańskiem, które funkcjonowało do połowy lat 90-tych. Wszyscy wyrażali nadzieję, że być może kiedyś zostanie ono wznowione.

Pomorskie stoisko zorganizowała Agencja Reklamowa Abakart w ramach Projektu VisitGdansk we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną oraz władzami Gdańska i Sopotu.

 

Reklama

Newsletter