abakart

Home Oslo 2008


Reiseliv International Travel Fair, Oslo 2008

Reiseliv International Travel Fair, Oslo 2008Termin: 10-13.01.2008 r.

Miejsce: Norway Trade Fairs, Lillestrøm - Oslo

Odwiedzających: 42.000 osób, w tym 9 tys. przedstawicieli branży turystycznej, 22,5 tys. konsumentów, 5,5 tys. wystawców, 500 dziennikarzy

Pow. stoiska: 12 m. kw.

Lokalizacja: polskie stoisko narodowe POT

Inni wystawcy na stoisku narodowym: m. in. Zachodniopomorskie, Kołobrzeg, LOT, Orbis Travel, Mazurkas

Organizator: VisitGdansk

Partnerzy: Gdańsk, Sopot, PROT, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, hotel Holiday Inn, pole golfowe w Postołowie

Obsługa: 2 osoby z VisitGdansk, 1 - Holiday Inn, 2 - Postołowo

Pomorze zajęło największą powierzchnię w ramach polskiego stoiska narodowego. Odwiedzający otrzymywali materiały prezentujące atrakcje turystyczne i bazę noclegową Gdańska, Sopotu i całego Pomorza oraz możliwości spędzania wolnego czasu. Każdy chętny otrzymał także magazyn promocyjny VisitGdansk w języku norweskim, szwedzkim lub angielskim. Dużym powodzeniem cieszyły się zakładki do książek z dołączonym bursztynkiem. Łącznie rozdano ponad 1000 pakietów materiałów informacyjnych.

Obecność na targach Oslo związana była z gwałtownie rosnącym zainteresowaniem przyjazdami z Norwegii do Gdańska. Podczas targów zauważalne było zainteresowanie Pomorzem, zarówno ze strony przedstawicieli branży turystycznej jak i konsumentów. Pod nieobecność Krakowa, często pojawiającego się w pytaniach odwiedzających, udało się zainteresować część gości targów Pomorzem. Wielu pytało o możliwość gry w golfa i zabiegi spa.

Przedstawiciele biur turystycznych i dziennikarze pytali o możliwość korzystania z gotowych tekstów i fotografii Pomorza. Częściowo ich potrzeby zaspokoić może portal visitGdansk.eu, ale niewątpliwie istnieje potrzeba zbudowania odrębnego podserwisu specjalnie dla prasy i zorganizowania systemu wyszukiwania i udostępniania fotografii przeznaczonych do publikacji.

Świetnie układała się współpraca z przedstawicielami podwystawców - hotelu Holiday Inn i pola golfowego w Postołowie. Dzięki nim aż pięć osób mogło jednocześnie obsługiwać gości stoiska. Ważnym atutem pomorskiej reprezentacji była obecność na stoisku Geira Norlinga, norweskiego dziennikarza, autora artykułów o Pomorzu w norweskiej prasie i częstego gościa pola golfowego w Postołowie, który w bezpośrednich rozmowach z wielką pasją opowiadał o swoich licznych wizytach nad polskim morzem.

Dobrym pomysłem było przygotowanie dużej mapy Europy z zaznaczonymi połączeniami lotniczymi Oslo z Gdańskiem, których ilość znacząco wzrośnie w bieżącym roku.

 

Reklama

Newsletter